- Áprilisban több műtárgylopás is volt Nagy-Britanniában, de most úgy látszik a brit rendőrség lassan a tettesek nyomára akad. A Fitzwilliam Museum at the University of Cambridge-ből és a Durham University's Oriental Museumból tulajdonítottak el több műtárgyat, főként antik kínai tárgyakat. A lopások módszerének és céljának hasonlóságából következtettek a rendőrök, hogy valami kapcsolat lehet a két esett között. A BBC Crimewatch című műsorában már a közönség segítségét is kérték a nyomozáshoz. Két ember már előállítottak, az ügy felgöngyölítése folyamatban van. A műtárgyakat azonban sajnos még nem sikerült megtalálniuk.
- Jön, jön, jön! - A divat lesz az uralkodó május 10-től a Met-ben. A Schiaparelli&Prada: Impossible Conversation címmel nyíló kiállításhoz már most, előre kiadtak egy 216 oldalas katalógust, csak hogy tovább csigázzák a kedélyeket.
- Meztelenül a kiállításban. A Museum of Contempory Art Australia-ban egy nem mindennapi tárlatvezetést hirdettek. A művész Stuart Ringholt vezetésével péntek este 6 és 8 között csak a vezetőhöz hasonlóan meztelen felnőttek járhatták be a múzeumot. Mi sült ki ebből a performanszból? A The New York Times elmeséli.
- Különbözőség és azonosság a német és az orosz művészetben, történelemben, kultúrában. A kezdetektől egészen a 20. századig dolgozza fel ezt a témát a berlini Neues Museum még tervezés alatt lévő kiállítása októbertől.
- The Best in heritage konferencia lesz Horvátországban. A nemzetközi kommunikáció lehetősége egymásról-egymásnak 2012. szeptember 27-29 között Dubrovnikban.
- Már teljesen az ókorban érezhetjük magunkat szerdától a római Colosseumban. ettől a naptól kezdve ugyanis a világnyelvek mellett latin nyelven is hallgathatjuk a tárlatvezetést. Az ókori amfiteátrum ezzel a legelső műemlék a világon, amely a holt nyelven is bemutatkozik látogatóinak. Az ötletgazdák máris a Forum Romanum és a Palatinus latin nyelvű vezetését tervezik, hangsúlyozva, hogy ilyen audio guide még a Vatikáni Múzeumban sem létezik. (MTI)
- Amikor egy szobor nem kell a népnek. A bukaresti Nemzeti Történeti Múzeum előtt álló Traianus római császárt egy farkassal a kezében ábrázoló szobor nem nyerte el a publikum tetszését.
Ha tettszett a cikk, csatlakozz hozzánk
Facebookon.
-->