Szerdai hírmorzsák
- Móricz Simon: Moszkva tér 2004-2005 címmel nyílt kiállítás a Mai Manó Házban. A tárlat célja, hogy bemutassa a közlekedési csomópont és környezetének mindennapi életét, és a köztük lévő kontrasztot. A fotókiállítást augusztus 5-ig tekinthetik meg az érdeklődök. (Mai Manó Ház)
- MEGHOSSZABBÍTVA! A csárdás, polka zepperli - Vendéglátás és zenemű-kereskedelem a 19. században című tárlat szeptember 16-ig várja a látogatókat a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban. A kiállításról bővebben: ITT. (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum)
- Textil + elnevezéssel rendezik meg Szombathelyen a 4. Textiltriennálet, amelyen 20 országból 250 művész vesz részt péntektől; kísérőrendezvényként 51 monumentális munkát mutatnak be a Lódzi Textilmúzeum anyagából. A fal- és tértextil műfajában 55 mű, a textildizájnon 45 munka, a minitextilben 91 alkotás, a zászló és a szalag kiállításon 18 illetve 32 mű szerepel. A külföldi művészek között a legtöbb japán - 10 művész küldött munkát, és a minitextil műfajában alkottak. Érkeztek Lengyelországból, Szlovákiából, Finnországból, Ausztriából, Törökországból, Brazíliából és Ausztráliából is textilmunkák. A 4. Textiltriennálé anyaga három hónapig tekinthető meg a Szombathelyi Képtárban.
- Új múzeumshopot, kávézót és ruhatárat alakít ki őszre a Műcsarnok, amelynek épületében visszakapja régi funkcióját a díszterem, valamint megújul a tetőszerkezet, a főlépcső és a portikusz oszlopsora is. A munkát a szakemberek szakaszosan végzik, ügyelve arra, hogy ne akadályozzák a Hősök terén található kiállítóhely működését. Az átalakult, felújított alagsori rész várhatóan szeptember elejétől fogadja a látogatókat.
- Magyar művészek is bemutatkoztak a varsói 23. Nemzetközi Plakátbiennálén. Baráth Ferenc Munkácsy Mihály-díjas grafikus az Act Against Racism című alkotásával jelentkezett a versenyre, a Magyarországon élő, lengyel származású Ducki Krzysztof pedig két munkáját küldte be (Hungary 2010. Magyar zeneszerzők és Hungary 2010. Magyar történet. Szent István korona). A Kossuth-díjas, rajzfilmjeiért is elismert Orosz István három Arcképek című plakáttal nevezett be, míg a Munkácsy-díjas Pócs Péter a Hungarian Karma című munkáját mutatta be.
- Az olaszországi Laveno-Mombello kerámiamúzeumában nyílik meg szombaton a Herendi Manufaktúra legújabb külföldi kiállítása. A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. egyik legfőbb missziója, hogy a magyar értékeket és a herendi porcelánkultúrát Magyarország határain túl is megismertesse, ezért idén kiállítás nyílt az észtországi Palmse Kastélyban (Tallinn mellett), Németországban a Berlini Magyar Nagykövetség épületében, és Ausztriában a kismartoni Eszterházy-kastélyban. A szeptember 2-ig megtekinthető tárlaton a látogatók találkozhatnak az új Viktória mintával is. Ilyennel díszített herendi porcelánt kapott a magyar állam ajándékaként az angol királyi ház tagja, Vilmos és felesége, Kate az "évszázad esküvőjén". Kiállítanak egy-egy Schrammel Imre által alkotott szobrot, modern csészepárosításokat és a manapság sikeres, áttört kosarakat és tálakat is. A klasszikus darabok mellett bemutatják a kortárs herendi porcelánokat is.
(Forrás: MTI)