- Élet és halál egy vulkán árnyékában. A történelem egyik legismertebb természeti katasztrófája lesz a British Museum jövőre nyíló tárlatának fő témája. A Vezúv Kr.u. 79-ben elpusztította Pompei és Herculaneum városát, ám egyben egyedi leletet is hátrahagyott. Az épületeken és berendezéseiken kívül a városlakókat is megőrizte a jövő számára, méghozzá megkövült formában. A kiállításon néhány áldozat és azok tárgyai alapján mutatják majd be a katasztrófa előtti mindennapokat, persze a lehető legnagyobb tisztelettel.
- Gaudi városában a parfümöket is szeretik. A Barcelonában található Perfume Museum több mint 5000 üvegcsében őrzi különböző korok és kultúrák parfümjeit. A múzeumot 1963-ban alapították és őriznek itt üvegeket már Mezopotámiából is. Fantasztikus kis utazás vár minden idelátogatóra, akik az üvegek szépsége mellett még jó pár parfüm illatát is érezhetik. Egy hely, amely talán a nőket jobban vonzza, ám biztos, hogy a férfiak számára sem közömbös!
- Bezárt az amszterdami Van Gogh Museum, a mesterműveket elszállították! Persze nem kell semmi komoly dologra gondolni, mindössze arról van szó, hogy a múzeum épülete felújításra szorul, így hét hónapon át a város egy másik múzeumában lesz kiállítva Van Gogh 75 műve, köztük a híres Napraforgók, illetve az Íriszek című festmény. A szállítást rögtön a vasárnapi zárás után elkezdték, amelyre azért volt szükség, mert a Hermitage Amsterdam múzeum szombaton már meg is nyitja tárlatát a művekből.
- Hogyan próbál felzárkózni egy modern művészeti múzeum? Például egy hatalmas fehér kapszula formájú új kiállítótérrel, amely nem mellesleg golyóálló is! Az 1874-ben alapított amszterdami Stedelijk Museum egyike a világ legkiemelkedőbb művészeti múzeumainak, ám a 20. század vége felé olyan vetélytársakat kapott, mint a londoni Tate Modern vagy a világszerte népszerűvé váló Guggenheim. Így született meg az ötlet, hogy egy ilyen futurisztikus hatású konstrukció visszarepítheti a múzeumot a 21. század világába.
- Annie Leibovitz 40 éve képekben. A 63 éves világhírű fényképész teljes életművéből először nyílik kiállítás, méghozzá a Columbus városában található Wexner Center for the Arts falain belül. A kiállított fotók egyszerre ikonikusak és személyesek, hiszen mindegyikük Leibovitz életének egy pontjáról is árulkodnak. A tárlat december 30-ig lesz látogatható a múzeumban.
- A textilkereskedelem jó és sötét oldala Indiában. A Mumbaiban lévő Dr Bhau Daji Lad Museum új tárlata a világméretű textilkereskedelem társadalomra gyakorolt hatásait, illetve a mumbai-i textilipar tündöklését és bukását igyekszik bemutatni rendeletekkel, különböző textilekkel és malmokból, gyárakból, manufaktúrákból származó tárgyakkal.
- Szingapúr lett a 190. ország, amely ratifikálta az UNESCO Világörökségi Egyezményét. Az egyezmény rendeletei szeptember 19-én léptek életbe.
Ha tettszett a cikk, csatlakozz hozzánk
Facebookon.
-->