- Június 26-27 között a gyűjteményi menedzselésről lesz egy konferencia OpenCulture 2012 címmel Londonban, ha éppen arra járnátok.
- Azt hittük, hogy Douglas Engelbart volt a pionír, aki már a 60-as években bemutatta a jövőt, vagyis az internetet, a cloud szolgáltatásokat, a videochatelést, de nem! Paul Otlet, a Mundeneum alapítója már a 1934-es könyvében körülírta a Windowst, a számítógépeket és az internetet.
- Martin Barden felelős a Tate CRM-ért, többek között a sikeres Tate Member programért, ami egyszeri éves összeg ellenében olyan különböző extrákat kínál a csatlakozóknak, mint a Tate kiállításaira való ingyenes belépés, külön helység a tagoknak a Tate-n belül, exkluzív eseményekre való meghívás, ajándékok, nem kell sorban állni és még egy csomó hasonló extra. De mért is sikeres a Tate Member? Itt lehet megnézni a 2011-es MuseumNextes konferencián tartott előadásának slidejait.
- Trailer, vagyis előzetes a Smithonian The Art of Video Games című kiállításához. Többek között megszólal a kurátor, az Athari alapítója, továbbá neves játékfejlesztők és producerek.
- Jól kommunikálja a londoni Science Museum a WaterWars nevű kiállítását, aminek kapcsán reflektál az aktuális, témába vágó cikkre.
- The Museum, Unbound: Shifting Perspectives, Evolving Spaces, Disruptive Technologies címmel november 7 és 10 között kerül megrendezésre egy konferencia a Museum Computer Network (MCN) szervezésében. A keynote-ot a Microsoft kutatója Curtis Wong tartja. A konferencia azt a kérdést járja körbe, hogy a rendkívül gyors technológiai innováció hogyan változtatja meg azt a helyet, amit mi múzeumként ismerünk.
- Ha már fejlesztettünk okostelefonos alkalmazást és azt szeretnénk, hogy minden látogatónk ki tudja próbálni akkor 1) vehetünk minden látogatónak egy okostelefont vagy 2) kihelyezünk egy-egy készüléket, ahogy a Warhol Múzeum is tette.
- Kreatívkodnak a Smithsonian paleontológusai, mert a hóember már túl mainstream, de bokrot is szívesen alakítanak át triceratopsszá.
Ha tettszett a cikk, csatlakozz hozzánk
Facebookon.
-->