- Mesteremberek a művészek mögött - egy kis brit kitekintés, hogy kik is segítik a legismertebb angolszász alkotók munkáját.
- Kényes kérdések merülhetnek fel a múzeumokkal kapcsolatban is. A nagy múzeumok jelentős gyűjteményeinek kialakulása akár több évszázadra is visszatekinthet, és ekkor még a gyűjtésnek egészen más szabályai voltak, ha egyáltalán voltak. Így szinte minden ország kérhetne vissza tárgyakat másoktól. Nehéz kérdés ez. A török kormány most az amerikai múzeumokhoz (többek között a Methez, és a J. Paul Getty Museumhoz) fordult, hogy visszakérje ókori emlékeit. Stephen Fry brit színész pedig úgy gondolja, hogy a British Museumnak a Parthenon márványszobrait és faragásait kéne visszaszolgáltatnia Görögországnak - egy jó apropót is talált hozzá - a 2012-es londoni olimpia.
- Mire jó a technológia szakember a múzeumban? Ezt a kérdést feszegeti a museumgeek posztja (és egyben az egész blog is) egy fórumbejegyzésre válaszolva, ami éles kritikával illeti a túlzott technicizálódást, mert a technológia adta lehetőség "a média és nem az üzenet" és nem szeretne múzeumban olyan szakembert látni, aki jobban szereti iPadjét, mint a gyűjteményt.
- Egy belga műkincskereskedő elhunyt Kínában, akire azután figyeltek fel a hatóságok, hogy egy 1,2 millió dollár értékű szarkofágon sikeresen adott túl. A hatóság szerint nem volt joga eladni a műtárgyat, míg a kereskedő az ellenkező véleményen volt. Egy bejingi hotelben halt meg rossz egészség ügyi állapota miatt.
- Egy összegző reflexió az ArtJournalon folyó vitáról, hogy a kulturális szervezeteknek követniük kell vagy vezetniük a közösséget. A legérdekesebb olvasmány a mai napra.
- A Museum/ID magazin felhívása, hogy fogalmazzuk meg, hogyan fog kinézni a jövő múzeuma.
- Megnyitotta kapuit a Fülöp-szigetek első science centere, ami az elme múzeuma nevet kapta - The Mind Museum. Itt olvasható egy beszámoló, aminek itt van a folytatása.
Ha tettszett a cikk, csatlakozz hozzánk
Facebookon.
-->