- Egy új open-source módszer a történetmesélésre, ami ugyanolyan néven fut, mint a facebook új felülete, de teljesen független az utóbbitól. A Timeline segítségével, a Storifyhoz hasonlóan kurálni tudjuk az interneten fellelhető adatokat és egy átlátható időrendet alakíthatunk ki.
- A Nintendo (még tavaly) 5000 darab 3DS konzolt adományozott a Louvre-nak. A kütyü egyik húzó ereje, hogy anélkül tudja a 3D-s hatást elénk varázsolni, hogy nekünk bármilyen szemüveget magunkra kellene erőszakolni. Vajon ez az apróság mennyit tud dobni az élményen?
- Plexi vagy üveg? Üveg vagy plexi? Még soha nem okozott álmatlan éjszakákat ez a kérdés, de mindenképpen a kiállítás építés gyakorlati problémái közé tartozik. Szerencsére a MuseumExhibitionDesign Blog összeszedte a legfontosabb pro és kontra érveket a kérdéssel kapcsolatban megkönnyítve ezzel a döntést.
- A brit iShed által szervezett Media Sandbox csírájában létező ditigális ötletek megvalósítását segíti elő cégek bevonásával. Idén először jelentkezik ennek a tematikus változata a Heritage Sandbox, ahol hat darab kulturális témájú digitális technológiára épülő projektet valósítanak meg. A témák Bistrol temetője, SS Great Britain hajó, a színházak, mozik, a Sydney Kertek Bathban és a római kori York egyik magas rangú asszonyának maradványai. Ez utóbbi projekt egyik kiemelt kérdéseköre, hogy hogyan lehet az emberi maradványokat bemutatni a múzeumban, és a technológia hogyan segíthet a római asszony történetének megismerésében.
- A világ legszebb preraffaelita és viktoriánus korabeli eddig a közönség által még sosem látott magángyűjteményét mutatják be a Leighton House Museumban, Londonban most tavasszal.
- Csak erős idegzetűeknek! A Wellcome Collection új, ingyenes kiállítással várja a látogatóit. A téma pedig nem más, mint az emberi agy - az ismert világ legösszetettebb entitása!
- Amikor nem ki, hanem becsempésznek egy festményt a múzeumba. Talán még mindenki emlékszik annak a lengyel fiatal művésznek az esetére, aki csak úgy kiakasztotta egy alkotását a wroclawi Nemzeti Múzeumban. Most a kanadai Calgary-ban lévő Glenbow Museumban lett eggyel több tárgy a kiállításon. A modern művészeket felvonultató teremben ugyanis egy félmeztelen nőt ábrázoló festmény jelent meg, hozzá ezzel a szöveggel: "Fel tudom idézni emlékeimben, hogy 50 évvel ezelőtt, még gyerekkoromban, apám Gerald Dwight Byron gyakran emlegette büszkén, hogy a művészetét még egy napon múzeumban fogják kiállítani (...) Sajnos ő még abban az évben eltávozott, de én most be tudtam teljesíteni apám álmát." - olvasható a "csempész" írása, amit névtelenül a Calgary Herald-nak is elküldött. Az esettel kapcsolatos további információk itt találhatók.
- Még fényesebben ragyognak a brit koronaékszerek a királynő uralkodásának gyémánt jubileumán. A londoni Towerben látható ékszerek, köztük a 2969 gyámánttal és egyéb drágakövekkel díszített korona most új zenei aláfestéssel és II. Erzsébet 1953-as koronázásáról készített videójának felújított változatával várják a látogatókat.
- 40 éve kötötték meg a Világörökség Egyezményt, az évforduló keretén belül pedig több rendezvénnyel is készül az UNESCO. Március 19-én konferenciát tartottak, ahol turizmus és a világörökség kincseinek a kapcsolatát tárgyalták.
Ha tettszett a cikk, csatlakozz hozzánk
Facebookon.
-->